تبلیغات
اکرام و احترام - نظرات افراد در مورد احترام به عقاید دیگری ؟؟؟

دستان توانمند

گرامی ترین حَسَب، اخلاق نیکو است.» حسب انسان را اخلاق او تعیین می کند و گرامی ترین نژاد، نسب، حسب و هویت انسان «حسن خلق» اوست که همواره او را همراهی می کند.
آنچه می بایست در مدارس کشور ما صورت پذیرد ،ایجاد روحیه و فرهنگ تعامل پذیری با یکدیگر و تحمل افکار و اعتقادات دیگران است. در صورتی که دانش آموزان ،معلمین و حتی اولیاء بتوانند این فرهنگ را در دانش آموزان و در محیط آموزشی نهادینه سازند،در آینده افرادی انتقاد پذیر و با روحیه تعامل بیشتر و ارتجاع پذیر خواهیم داشت. در سال تحصیلی اخیر همانگونه که واقفیم رئیس جمهور محترم پرسش مهر را طوری عنوان کرد که به بررسی این موضوع پرداخته شود. با توجه به وضعیت دنیای کنونی در کشور ما می بایست دانش آموزانی تربیت شود که در دنیای آینده بتوانند ارتباط کامل و دقیقی با دنیای پیرامون برقرار سازند. چرا که آنان دولتمردان آینده کشور هستند و آینده کشور به دست آن هاست. در صورتی که بتوانند از روحیه تعامل و احترام به یکدیگر برخوردار شوند از آینده مطمئنی در کشور برخوردار خواهیم بود.

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

جشنواره نوجوان خوارزمی

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:1

  • نویسندگان:

نظرات افراد در مورد احترام به عقاید دیگری ؟؟؟

در این پست مروری داریم بر نظرات کاربران در رابطه با پرسش مهر ریاست جمهوری و احترام به عقاید و افکار دیگران

علیرضا : به نظرم شنیدن عقاید متفاوت دیگران یک هنر هست .اما اینکه این عقاید متفاوت رو بی احترامی به شعور خود بدونیم یا نسبت به اونها بی تفاوت باشبم ریشه در تکامل شخصیت خود شنوده داره..

Image result for ‫نظرات شما‬‎در این پست مروری داریم بر نظرات کاربران در رابطه با پرسش مهر ریاست جمهوری و احترام به عقاید و افکار دیگران

مریم:

به نظرم شنیدن عقاید متفاوت دیگران یک هنر هست .اما اینکه این عقاید متفاوت رو بی احترامی به شعور خود بدونیم یا نسبت به اونها بی تفاوت باشبم ریشه در تکامل شخصیت خود شنوده داره..

و دیگر اینکه طرف مفابل چه مقدار سعی در تحمیل نظر خود داره ..به نظرم تا زمانیکه باب تبادل نظر باز هست بدون توهین و اجبار بسیار نیکوست .و در ادامه اگر این روند دو طرفه و ج ود نداشت بهترین گزینه حفظ خونسردی و بی تفاوتی می باشد..اما اجازه بدهید مبحث توهین و بی احترامی به شعور خود و یا دیگری را باز بگزاریم..Image result for ‫نظرات شما‬‎


رسول :

احترام به عقاید دیگران به معنای تصدیق عقاید دیگران نیست. همانطور که هیچ یک از عقاید هیتلر را در مورد نژاد پرستی نمی پذیریم، بلکه به این معنا است که همه اجازه ی اظهار نظر دارند. و باید در فضایی منطقی نسبت به عقاید افراد جبهه گیری شود. در مورد نظرات مختلف بحث شود.


مسعود:

اصولا” جمله ” احترام گذاشتن به عقاید دیگران ” رو برامده از تفکر فرصت طلبانه میدانم و انرا باطل تلقی میکنم ، اما در صورتیکه با شخصی از نظر دیدگاه اعتقادی متفاوت باشم دو حالت برخورد را پی خواهم گرفت :
۱ ) اینکه مطمئن باشم ( بشوم ) عقاید او به جامعه (یا حتی بخشی از جامعه ) لطمه ای نخواهد زد که در اینصورت می توان نسبت به ان بی تفاوت وحتی سکوت کرد.
۲ ) یا اینکه عقاید او با در حوزه عمل قرار گرفتن می تواند به جامعه (یا حتی بخشی از جامعه ) لطمه وارد کند دراینصورت سکوت جایز نبوده و باید به مقابله با ان پرداخت البته نه باین معنی که با او وارد جنگ فیزیکی شد بلکه از راه مباحثه و یا روشنگری باطل بودن و حتی خطرناک بودن ان عقاید برای جامعه را عیان نمود .


زهرا:

سلام
به نظر من احترام به عقاید دیگران جمله صحیحی نیست .
جمله صحیح احترام به متفاوت بودن عقاید دیگران با ماست. اینکه این تفاوت را بپذیریم و احترام گذاریم


میثم:

به نظر من بی تفاوت بودن ، خود نوعی احترام گذاشتن است.
در واقع اگر نسبت به عقیده فرد یا گروهی (که مخالف عقل ، عرف یا شرع است ) بی تفاوت باشیم ، میتواند نوعی توهین به شعور خودمان باشد.

نظرات

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر